İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Çevrimiçi Tehditlere Ücretsiz Türkçe Koruma

  Paylaş
  avatar
  Dark
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek Mesaj Sayısı : 219
  Yaş : 28
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 447
  Kayıt tarihi : 25/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  35/75  (35/75)

  Sabit Çevrimiçi Tehditlere Ücretsiz Türkçe Koruma

  Mesaj tarafından Dark Bir Perş. Haz. 11, 2009 12:12 pm

  AVG’den çevrimiçi tehditlere karşı ücretsiz Türkçe koruma.
  Windows kullanıcıları, kullandıkları güvenlik ürünü ne olursa olsun AVG LinkScanner® ile gerçek zamanlı korumaya bugünden itibaren Türkçe ulaşabilecekler.

  Dünyanın lider ücretsiz antivirüs yazılımının geliştiricisi AVG Technologies, kullanıcılarını rastgele, görünmez çevrimiçi tehtidlere karşı koruyan ve ayrı bir ücretsiz ürün olan AVG LinkScanner’ı bugünden itibaren Türkçe sunuyor.
  Herhangi bir günde, 2 milyon web sayfası gizli tehditler yüzünden zehirli hale geliyor. Ve yine her gün, söz konusu tehditlerden %60'ı ortadan kalkıyor ya da web üzerinde farklı bir noktaya taşınıyor - ki bu durum, gerçek zamanlı bağlantı tarama özelliğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Küçük işletmelerden hükümetlere ya da ünlü bir markaya her tür kurumun sitesi bu durumdan etkilenebiliyor. Şayet bir kullanıcı söz konusu zehirli web sitelerinden birini ziyaret ederse, kredi kartı bilgilerinin, kimlik numaralarının ya da diğer önemli bilgi ve dosyalarının kaybolması için herhangi bir bağlantıya dahi tıklaması gerekmiyor. Bilindik antivirüs yazılımları ise tek başlarına bu tehdide karşı koruma sağlayamıyor.

  AVG LinkScanner, kullanıcılara mevcut güvenlik yazılımlarının üstünde ilave gerçek zamanlı bir koruma katmanı sağlıyor. Program, bir bağlantının arkasındaki web sayfasına bakarak ya da tarayıcınıza girdiğiniz web adresini inceleyerek ve söz konusu bağlantının herhangi bir tehdit oluşturup oluşturmadığını analiz ederek çalışıyor. Şayet söz konusu web sitesi tehlikeli ise AVG LinkScanner kullanıcının söz konusu sayfayı indirmesini engelliyor. Bu, Windows XP ve Vista kullanıcılarının bir bağlantıya tıklamalarının güvenli olup olmadığını, önemli olan anda, yani bağlantıya tıklamadan hemen önce gerçekten bilmeleri anlamına geliyor.

  AVG Technologies CEO'su JR Smith, “Ödeme gücünden bağımsız olarak her bilgisayar kullanıcısının temel güvenlik elde etme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz,” dedi. “Söz konusu tehlikeli web sayfaları kullandığımız ve görüntülediğimiz şekliyle internetin özünü baltalıyor; kullanıcılar için virüslerden daha büyük bir tehlike oluşturuyor. 80 milyon kullanıcımız, uzunca bir zamandır güvenlik ürünleri paketlerimizin önemli parçalarından biri olan AVG LinkScanner tarafından korunuyor. Bu ürünü şimdi, aynı düzeyde koruma sağlamayan diğer güvenlik yazılımı markaları kullanıcılarına da sunuyoruz. Artık tüm bilgisayar kullanıcıları kimlik numaralarını, banka hesap bilgilerini, kredi kartı bilgilerini, önemli dosya ve bilgilerini siber korsanlara kaptırma korkusu yaşamadan internetin tadını çıkarabilecek.”

  AVG LinkScanner Google, Yahoo! ve MSN arama motorlarından elde edilen arama sonuçlarını da inceleyebiliyor. Kullanıcılar söz konusu arama motorları ile arama yaptıklarında tüm "organik" arama sonuçlarının yanında güvenlik seviyelerini görebiliyor. Buna ek olarak AVG LinkScanner, güvenli olduklarından emin olmak için anlık mesajlaşma programlarında ve e-postalarda bulunan bağlantıları kullanıcı daha tıklamadan önce tarıyor.
  AVG LinkScanner'ın avantajları

  AVG LinkScanner'ın web bağlantılarını gerçek zamanlı olarak inceleyebilmekteki benzersiz becerisi, AVG'nin diğer güvenlik çözümlerine kıyasla çok daha doğru ve isabetli bir koruma sağlamasını mümkün kılıyor. Bir sayfanın güvenlik seviyesinin, kullanıcı o sayfaya tıklamak üzereyken kontrol edilmesi, günümüzün tehditlerine karşı hayati önem taşıyor. Bir web sitesinin geçen günler ya da haftalarda genellikle güvenli olduğu bilgisiyle hareket etmek, kullanıcıları bir yerde en fazla 24 saat kalan tehditlere karşı koruyamaz. Bu nedenle AVG, daha önce tehlikeli olduğu görülen web sayfaları konusunda bilgiye dayanan geleneksel yaklaşımı reddediyor.

  Diğer çözümlerin aksine AVG LinkScanner, bir web sayfası hakkında derecelendirme yapabilmek için o web sitesinin sayfalarını teker teker inceliyor. Örneğin Facebook ya da MySpace gibi büyük sitelerin bir ya da iki sayfasının kötü amaçlı yazılım yaymak için kullanıldığını düşünün. Eğer bir güvenlik çözümü, bu web sitelerinin tümünün güvenlik seviyesini birkaç sayfada ne bulduğuna bağlı olarak belirliyorsa, bir ya da iki kötü amaçlı sayfanın aldığı kötü derece nedeniyle kullanıcının aynı sitede bulunan herhangi bir arkadaşının sayfasına erişimi de engellenecektir.

  AVG Technologies CTO Karel Obluk, “Web, saldırıların çoğunluğunu oluşturan virüsler (ve diğer zararlı yazılımlar), geçerken indirmeler ve diğer kötü amaçlı tehditlerin ana dağıtım mekanizması haline gelmiştir,” dedi. “Dolayısıyla biz de bu tehlikeli ve daha sinsi saldırı türüyle savaşmak için ürün yelpazemizi geliştirdik. AVG LinkScanner bahsettiğimiz ekstra güvenlik katmanının en önünde bulunuyor. Bu güvenlik katmanını ücretsiz sunarak, kullanıcılarımızın internete girdiklerinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak başlıca amacımızdır.”

  “Birbirimizi koruma” araştırması

  AVG'nin LinkScanner araştırması sırasında gösterdiği "birbirimizi koruma" yaklaşımı, ürünün kullanıcılarına hedeflenen korumayı sunma becerisini artırıyor. Bu, tüm interneti güvenlik altına almaya çalışmak yerine kullanıcıları ziyaret ettiği yerlere gittikleri zaman korumak anlamına geliyor. LIVE Bilgi Ağı, geçtiğimiz beş yıl boyunca aşağıdaki kaynakların bir araya gelmesi ile gelişmekte olan bu tehditlere odaklanmıştır:

  • Uzman araştırmacılardan oluşan dünya çapında bir ekip ve "tuzak nokta" ağı
  • Bilinen ve tehdit yaydığından şüphelenilen siteler ve mekanizmalar için akıllı bir filtre
  • Gerçek kullanıcıları etkileyen gerçek tehditlere odaklanan otomatik tehdit geribildirimi
  AVG LinkScanner, söz konusu üç kanal yardımıyla toplanan bilgileri bir araya getiriyor, gerçek zamanlı olarak değerlendiriyor ve kullanıcıya sunduğu korumayı geliştirmek üzere tehdit inceleme sürecine entegre ediyor.

  Geçtiğimiz her dakika yeni tehditler yaratılıyor. Bu nedenle kullanıcılar, internette dolaşırken ya da dosya indirirken açılan pencerelerle karşılaştıklarında güvende olduklarını varsaymamalılar. AVG LinkScanner'ın varlığı, kullanıcıları yeni ve mevcut sosyal mühendislik tuzaklarına karşı koruyacak.

  Erişilebilirlik ve sistem gereksinimleri

  AVG LinkScanner, AVG'nin hafif, kullanımı kolay ve kullanıcıların bilgisayarlarını yavaşlatmayan çözümler üretme misyonunun devamı niteliğindedir ve yüklenir yüklenmez dayanıklı koruma sağlar. Yazılımın ticari amaç taşımayan kişisel ev bilgisayarlarında kullanımı ücretsizdir.

  Bu Mesajı Görmek İçin Cevap Yazmalısınız  AVG LinkScanner, Windows XP ve Vista'nın, hem 32- hem de 64-bit sürümleri dahil olmak üzere tüm mevcut sürümleri ile çalışabiliyor. En yaygın güvenlik yazılımları ile uyumlu olan yazılım, Internet Explorer‘ın 6 ve daha sonraki versiyonları ve Firefox‘un 2 ya da daha üst versiyonları ile kullanılabiliyor.


  Bu Mesajı Görmek İçin Cevap Yazmalısınız  _________________


   Forum Saati Çarş. Ekim 17, 2018 11:34 am