İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  dudak uçuklatan dolandırıcılar

  Paylaş
  avatar
  baran24
  Süper.Mod
  Süper.Mod

  Erkek Mesaj Sayısı : 3027
  Yaş : 29
  Nerden : şehr-i erzincan
  Lakap : ¤ۣۜ..¤ кø¤ ¤ۣۜ..¤ кø¤
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 3502
  Kayıt tarihi : 28/05/09

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  90/90  (90/90)

  Sabit dudak uçuklatan dolandırıcılar

  Mesaj tarafından baran24 Bir Cuma Haz. 12, 2009 1:33 am

  BARTIN - Defineci İsveçliler

  İşte Uğur Dündar’ın ortaya çıkardığı film gibi dolandırıcılık. Seçilen alana bir küp dolusu altın taklidi heykelcik gömülüyor. Civarda arazi almak istiyormuş gibi yapıp zengin bir köylüyle samimiyet kuruluyor..Hikaye şu: Ekip İsveç’teki zengin biri tarafından dedesinin gömdüğü defineyi bulmak için gönderilmiş. Zengin adam bulana 12 milyon Euro verecek. İhtiyatlı köylü çetenin haritada gösterdiği yerden küp dolusu altın heykelcik çıkınca oltaya yakalanıyor. Üstelik çete altınları da köylüye bırakıp, İsveç’e alıcıları getirmeye gidiyor. Ardından çete köylüyü telefonla arıyor.Masraflar için acil para istemeye başlıyor. Vize işlemleri için 5 bin Euro, yok izin için 13 bin Euro, filanca rüşvet için acil şu kadar Euro...Altınlara bakıp istenen istenen parayı ödeyen Tuzcular Köyü muhtarı Bahattin Manav, ocak ayında 155 milyar lirasını kaptırdı. Çetenin sadece Bartın civarında 500 milyar lira vurgun yaptığı tahmin ediliyor. (Ocak 2006)


  İSTANBUL - Doktor Egemen

  İstanbul’da kendini Doktor Egemen olarak tanıtan, doktor önlüğü giyen bir kişi hasta yakınlarını indirimli ameliyat vaadiyle dolandırıyor.Hastanelerde yakını yatan birini bulup “Ben o hastanede ameliyatlara giriyorum, başhekim benim arkadaşım, size yüzde 30 indirim yaptırayım. Fazlasını yaptırabilirsem üstü benim” diyor. Kayınpederi Alman Hastanesi’nde tedavi gören T.G.’(51) de indirim lafını duyunca eşini aradı , para alarak gelmesini istedi. Doktor Egemen’le hastaneye giden çift evrakları verip kafeteryada beklemeye başladı. Sahte doktor işlemlerle uğraşırken, gerekirse diye otomobilinin anahtarını da T.G.’ye vermişti. Doktor Egemen bir süre sonra gelip 12 bin YTL’lik faturaya yüzde 60 akraba indirimi yaptıklarını söyledi. Payına düşen 3 bin 250 YTL’yi alıp gitti. Sonra ortadan kayboldu. Durumdan şüphelenen T.G. arabaya gittiğinde anahtarın çalıntı bir otoya ait olduğunu anladı. ameliyat tutarının da gerçekte sadece 5 bin YTL olduğunu öğrendi. İndirim falan yoktu.T.G ameliyatı normal ücretinden ödemiş oldu. Ve 3 bin 250 YTL ‘yi sahte doktora kaptırmış oldu.
  (Mart 2006)


  BATMAN - Dantel Çetesi

  Bu çetenin küfesinde 2 bin Batmanlı kadının parası var.biri kadın , üç kişilik grup mahallede bir dükkan kiralıyor. “Evlerinizde örmek için dantel işi veriyoruz.” Sloganıyla kadınları çağırıyor. Gelenlere sipariş verip bunları 100 YTL’ye alacaklarını söylüyorlar. Danteller standart model olsun diye iplik çeteden. Ama 2 YTL’lik ipliği kadınlara 7.5 YTL’ye satıyorlar. Kadınlar eve dönüp gece gündüz çalışırken çete ortadan kayboluyor. Batman Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki kadınlara haftalarca dantel ördürüp semt lokantasına bile borç takarak kayıplara karıştılar.
  (Nisan 2006)


  İSTANBUL- Beyaz’ a giden çocuklar

  Beyazıt Öztürk’ün kapısını ellerinde çiçek, ameliyat maskeli bir çocuk ve onun babası olduğunu söyleyen bir adam çalmış: “Siz bize yardım etmiştiniz biz size teşekkür etmeye geldik.” Beyazıt Öztürk de sahte lösemilileri içeri davet etmiş, son tedavi için gereken 500 YTL ücretin de 300’ünü kendisi ödeyeceğini söyleyerek onlara jest yapmış. Daha sonra Beyaz camdan baktığında bütün apartmanlardan ellerinde çiçekli maskeli çocuklar çıkıyormuş.


  İNTERNET - Nijerya’daki Devrik Başkan

  Nijerya’dan Money Scam (elektronik ortama Nijerya’dan yayıldığı için bu adla biliniyor) tipi dolandırıcılığın geçmişi aslında Batı’da 200 yıla yakın. Zengin işadamlarını hedef alan bu tuzak şöyle başlıyor: Darbelerin birbirini izlediği bir üçüncü dünya ülkesinden mektup (artık e-mail) alıyorsunuz. Genellikle Nijerya’dan geliyor. Güya ortada bir para var ve bunun Nijerya dışına çıkarılması lazım. Mesela devrik devlet başkanı size mektubu gönderen kişiye
  örtülü ödenekten 1 milyon USD para vermiş (Selçuk Parsadan’ı hatırlayın) ama devlet başkanı darbe sırasında öldürüldüğü için para açıkta kalmış. Şahıs parayı Nijerya’dan çıkarmak için yurtdışından ortak arıyor ve 250 bin USD pay öneriyor. Bunun için gerekli evrak ve bürokratik işlemler için 5 bin USD talep ediyor.Kurban inanınca masraf talepleri gittikçe artıyor.Ekometre.com sitesi bu yolla dolandırılan bir Türk’ün hikayesini yayınladı.


  ANKARA - Peygamberler Grubu

  Ankara polisi şubat ayında Paraşüt Kulesi’nin önünde kendilerini Hz.Muhammed, Hz.İsa, Hz.İbrahim,Veysel Karani gibi kutsal kişiler olarak tanıtan 11 kişiyi göz altına aldı. Bu kişiler meczup değildi. Sincan’da saf ve zengin dini bütün vatandaşları kandırıp para sızdırıyor, hatta intihara sürüklüyorlardı. Psikolojik tuzak şöyle işliyor: hakkında bilgi toplanan kişiden sadaka istenmeye gidiliyor. Parayı alan karşısındaki kişinin psikolojisine göre din büyüğü ya da peygamber olduğunu söylüyor. Sonra kurban hakkında toplanan bilgiler sırlanmaya başlıyor. Mesela şahsın çocuğu olmuyorsa, yakında doğacak çocuğun cinsiyetini müjdeleniyor. Fakat muhtaçlara dağıtılmak için istenen sadakaların arkası kesilmiyor. Bu sırada parayı alan çete üyeleri kurban hakkında yeni bilgi topluyor. Sahte telefon alan koduyla Mekke’den aramış gibi yapıyorlar, araya başka peygamberler de giriyor. Bunalıma giren kurban intihara bile teşebbüs ediyor. 10 yılda 2.5 trilyon lirası çarpılan bir esnaf yakınları fark edip polise haber verince kurtuldu. Kurban bu sürede kez intihara kalkışmıştı. (Şubat, 2006)

   Forum Saati Çarş. Eyl. 26, 2018 4:34 pm