İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Microsoft'un anti-virüs indirme yasağı ÖZGE'ye sökmedi.

  Paylaş
  avatar
  özge
  Forum uploader
  Forum uploader

  Kadın Mesaj Sayısı : 564
  Yaş : 27
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 1315
  Kayıt tarihi : 06/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  15/20  (15/20)

  Sabit Microsoft'un anti-virüs indirme yasağı ÖZGE'ye sökmedi.

  Mesaj tarafından özge Bir Ptsi Haz. 29, 2009 7:33 pm

  Microsoft'un anti-virüsü indirmeye hazır ama...
  MS, beklenen bedava güvenlik yazılımı Security Essentials'ın beta sürümünü indirmeye sundu. Ama...


  Bu düğmeye ne yazık ki basamayacaksınız...

  Microsoft, merakla beklenen yeni güvenlik yazılımı Security Essentials'ın beta sürümünü indirmeye sundu. Bu haber bizi ilk bakışta heyecanlandırsa da, işin ucunda büyük bir hayal kırıklığı var. Security Essentials Beta şimdilik sadece ABD, İsrail, Çin ve Breazilya'da, limitli olarak indirilebiliyor. Bu ülkelerde yaşayan ve XP, Vista ya da Windows 7 kullanan 75.000 kullanıcı tarafından denenebiliyor.

  Ücretsiz olarak sunulacak olan Security Essentials'ın final sürümü ise, eğer bir aksilik olmazsa Eylül ayında kullanıcılarla buluşacak. Microsoft'un Security Essentials ile güvenlik yazılımı alanında çok ciddi bir adım atması, diğer güvenlik yazılımı üreticileri tarafından korkuyla karşılanmıştı. Security Essentials sadede virüsleri değil, spyware ve rootkit gibi diğer zararlıları da sistemden uzak tutmayı amaçlıyor.

  Security Essentials'ın download sayfasına buradan ulaşabilirsiniz . Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi, ne yazık ki buradaki basma şansına sahip değilsiniz...
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ama bize yasak olmaz dedik işte buyrun ispatı
  Microsoft un kendi sitesinden indirdik upload ettik ve kullanımınıza hazır duruma getirdik.
  Bu programdan faydalanan arkadaşlar askerlerimizden ve polislerimizden DUALARINI EKSİK ETMESİNLER LÜTFEN............

  Ücretsizdir ancak yazılımı kullanabilmeniz için Windows Orijinal Ürün lisansına sahip olmalısınız.

  Yazılımı indirmeden önce işletim sisteminiz için doğru sürümü seçtiğinize emin olun.
  Windows XP 32 bit sürümü | 7.5 MB | indir

  Windows Vista ve 7 32 bit Sürümü | 4.7 MB | indir

  Morro'nun kullanıcı yüzü oldukça anlaşılır şekilde hazırlanmış. Yalnızca tarama, temizleme ve servis durumu hakkında bilgiler var. Giriş seviyesi kullanıcılar için kesinlikle kafa karıştırıcı bir tarafı bulunmuyor.


  Bir güvenlik yazılımı ne kadar hızlı bir şekilde veritabanını güncellerse, yeni zararlılara karşı da bir o kadar başarılı olacaktır. Morro'nun güncelleştirilmesi oldukça kolay. Zaten yazılım kendisini belirli zamanlarda güncelleştiriyor.


  Güvenlik yazılımları, şüpheli dosyaları karantina altına almaya bayılırlar. Son kararı bizlere bırakıyorlar. Morro'nun da History sekmesinde tespit edilen tüm nesneleri görebilirsiniz. Bu arada karantina altına almak, o zararlı yazılımın hala bellekte işlem gördüğü anlamına gelmiyor. Sadece sistem içerisindeki faaliyetinin son buluyor ve devredışı bırakılıyor. Allowed Items bölümünde, etkinliğine izin verilmiş dosyaları görebilirsiniz. Bu alan sizin seçimlerinize bağlı. Programın yanıldığını düşünüyorsanız, buraya kontrol edebilirsiniz.


  Morro'nun tüm ayarlarına erişebileceğiniz, detaylı sayılabilecek bir bölüm. Gerçek zamanlı korumadan, programın zararlılara vereceği tepkilere kadar her seçeneği özelleştirebilirsiniz.  Yazılımın hangi gün ve zaman diliminde sistemi taraması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. İsterseniz "Daily" yi seçerek, taramanın günlük olarak yapılması da sağlanabiliyor. Saat seçiminde, sisteminizin açık olduğu bir zamanı seçmeniz doğru olacaktır.


  Tespit edilen zararlının risk durumuna göre, programın yapacağı hamleleri belirleyebilirsiniz. Risk seviyesini ve yapılabilir özelleştirmeleri sırası ile şöyle sıralayabiliriz:

  Severe: Çok yüksek => Quarantine

  High: Yüksek => Remove

  Medium: Orta => Remove

  Low: Düşük => Remove

  Severe sınıfındaki bir zararlıyı kaldırmaya çalışmak, sistem dosyalarına zarar verebilir. Genelde güvenlik yazılımları bu sınıftaki zararlıları karantina almayı yeğlerler. Örneğin ESET yazılımı bu konuda oldukça başarılı. Bildiğiniz gibi temizlemek ve silmek güvenlik yazılımlarında ayrı hamleler olarak bilinirler. ESET, bu hamlelerden en güvenlisi olan, temizleme işlemini çok iyi beceriyor.


  _________________
  avatar
  özge
  Forum uploader
  Forum uploader

  Kadın Mesaj Sayısı : 564
  Yaş : 27
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 1315
  Kayıt tarihi : 06/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  15/20  (15/20)

  Sabit Geri: Microsoft'un anti-virüs indirme yasağı ÖZGE'ye sökmedi.

  Mesaj tarafından özge Bir Ptsi Haz. 29, 2009 7:34 pm


  Bu bölümde yazılımın gerçek zamanlı koruma ayarlarına göz atabilirsiniz. Dosya trafiği ve indirdiğiniz dosyaların kontrol edilme işlemlerine ait servisler, aktif şekilde geliyorlar.


  Eğer sisteminizde es geçilmesini istediğiniz bir klasör veya dosya(lar) var ise, bu bölüm içerisinden ayarlayabilirsiniz.


  Önceki ayar seçeneğinin bir benzeri olarak, es geçilmesini istediğiniz dosya tiplerini bu bölüm içerisinden ayarlayabilirsiniz. Örneğin; *.jpeg ve *.mp3 uzantılarını kaydettiğinizde, bu uzantıya sahip dosyalar kontrol edilmeyecektir.


  Bu bölümde ise .exe, .bat ve .cmd gibi işlem dosyalarını taramalardan muaf tutabilirsiniz.


  Her yazılımda olduğu gibi Morro'nun da gelişmiş ayar menüsü bulunuyor. Burada tanımlı olarak gelen seçenekler arasında seçili olmayan ama oldukça önemli olan bir bölüm var: "Scan Removable Drives". Bu seçeneği işaretlediğiniz de, flash belleklerden Windows işletim sistemine bulaşmaya hazır olan zararlılardan korunabilirsiniz. O nedenle bu seçeneğin mutlaka etkinleştirin. Hemen üstünde, "Scan Archive Files" ayarını göreceksiniz. Bu seçenek sayesinde arşiv dosyalarının içeriklerinin taranmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle anlık ileti yazılımları üzerinden gelen zararlıların uzantıları .zip olduğu için, bu seçeneği de tanımlı şekilde bırakmalısınız.


  Microsoft SpyNet hizmeti, sisteminizde bulunan zararlı ve işletim sistemi bilgilerinin basit şekilde karşı taraf ile paylaşılmasını sağlıyor. Devredışı bırakma gibi bir lüksünüz henüz yok.

  Taramanın ardından tespit edilen zararlılar, ana ekranda listeleniyor ve kocaman bir "Clean Computer" butonu çıkıyor. Her şey mümkün olduğunca basit şekline indirgenmiş.


  Zararlılar hakkında bilgi almak istiyorsanız, "Show Details" yazısına tıklamanız gerekiyor. Karşınıza, sisteminize bulaşan zararlının ismi, risk seviyesi ve durumu gibi bilgiler sunuluyor. Bu pencere altında tekrar "Show Details" 'ı kullanırsanız, zararlıların bulaştığı dosya veya klasörleri de görebilirsiniz.


  _________________
  avatar
  özge
  Forum uploader
  Forum uploader

  Kadın Mesaj Sayısı : 564
  Yaş : 27
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 1315
  Kayıt tarihi : 06/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  15/20  (15/20)

  Sabit Geri: Microsoft'un anti-virüs indirme yasağı ÖZGE'ye sökmedi.

  Mesaj tarafından özge Bir Ptsi Haz. 29, 2009 7:34 pm


  Program oldukça sessiz çalışıyor. Aslında bu çok önemli bir detay. Çünkü çoğu kullanıcı, güvenlik yazılımlarının verdiği o şaşalı uyarıların ardından ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Vakti zamanında PC Tools firmasının Spyware Doctor yazılımı, herhangi bir çerez dosyasını bile "high risk" olarak sınıflandırıyor ve kullanıcıları, yazılımı satın almaya zorluyordu. "High Risk" seviyesi de Spyware Doctor'un en yüksek risk tanımı olduğunu da söyleyelim. Morro ise çok sakin bir yazılım. Altta gördüğünüz yeşil uyarı, kullanıcıya güven veriyor. Bu uyarı penceresi sadece, zararlıların tümü sistemden temizlendiğin de bizi bilgilendiriyor.  Her güvenlik yazılımın da olduğu gibi Morro'nun da kabaca kaynak tüketimine göz attık. Yazılımın bekleme ve tarama esnasındaki bellek tüketimleri hemen hemen aynı ama tarama sırasında kullandığı işlemci miktarı aynı değil. Bu gayet normal. Ki zaten tarama durumunda %55 ile %65 'lik CPU kullanımı bir güvenlik yazılımı için oldukça güzel değerler. Bellek kullanımının az olmasının nedenlerinin başında yazılım ile beraber gelen ek servislerin olmaması, ayrıca çok başarılı bir şekilde optimize edilmiş olması da büyük etken.  _________________

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:45 pm