İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Mahkemeler Youtube'yi Haklı Görüyolar...

  Paylaş
  avatar
  Dark
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek Mesaj Sayısı : 219
  Yaş : 28
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 447
  Kayıt tarihi : 25/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  35/75  (35/75)

  Sabit Mahkemeler Youtube'yi Haklı Görüyolar...

  Mesaj tarafından Dark Bir C.tesi Tem. 18, 2009 5:20 pm

  Youtube'u kapatmak için mahkemeleri koz olarak kullanma devri artık yavaş yavaş bitiyor.

  Youtube'a açılan davaların haddi hesabı yok. Plak şirketlerinden tutun da film şirketlerine kadar birçok firma, yayın hakları gerekçesiyle dünyaca ünlü video paylaşım sitesine dava açıyor. Bu davalar çoğunlukla mahkemenin Youtube'u haklı bulmasıyla sonuçlanıyor. 2 sene önce Viacom'un açtığı ve Youtube'un başındaki en önemli dert olan büyük dava ise hala sonuçlanmadı.

  Google, Youtube'u satın aldığından beri Youtube, bu tür küçük çaplı davalarda çok sorun yaşamıyor. Zira Google'ın bu konuda tecrübesi çok fazla. Bilindiği gibi ülkemizde erişimi engelli olan Youtube'da binlerce şarkı ve filmden sahneler bulunuyor. Tüm dünyadaki kullanıcılar, bu videolara hiçbir telif ücreti ödemeden erişebiliyor.

  Kısacası Youtube, kapatılması imkansızlaşan bir site haline geliyor. Sadece mahkeme kararıyla kapatılması bile sonuçsuz olabiliyor. Çünkü kullanıcılar Youtube'a girmenin binbir türlü çaresini çoktan bulmuş bile.

  __________________

   Forum Saati Çarş. Ara. 19, 2018 11:30 am