İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Süreli programların süresi hiç bitmesin ister misiniz?

  Paylaş
  avatar
  Sükrü
  Hızlı ÜYE
  Hızlı ÜYE

  Erkek Mesaj Sayısı : 137
  Yaş : 53
  Takımım :
  Points : 217
  Kayıt tarihi : 20/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  0/0  (0/0)

  Süper Süreli programların süresi hiç bitmesin ister misiniz?

  Mesaj tarafından Sükrü Bir Paz Tem. 26, 2009 12:04 am

  Günle sınırlı programlarda oldukça işe yarar ve de basit bir yöntemdir.Yapmanız gereken tek şey autoexec.bat dosyasına küçük bir makro yazmak. Bu sayede bilgisayarınız her açılışta aynı tarihte kalacak ve demo programlar için gerekli 30 gün hiçbir zaman dolmayacaktır. Ayrıca bunun diğer bir avantajı da tarihe bağlı olan CİH gibi virüsler bilgisayar tarihi sabit olduğu için aktif olacakları tarihi göremeyeceklerinden bilgisayarınızda sadece bulunmakla yetineceklerdir. Bu işlemin tek dezavantajı ise tarih sabit kalacağından ajanda veya not hatırlatma gibi programlar çalışamayacaktır.

  Peki bu işlemi nasıl yapacağım :

  Amatör bir kullanıcı iseniz her ihtimale karşı c: nin ( ana harddiskiniz ) altında bulunan autoexec.bat dosyasının yedeğini bir yere alın. Daha sonra donatıların ( Accessories ) altındaki not defterinizi ( Notepad ) çalıştırın dosya açta dosya türünü Hepsi ( *.* ) olarak seçin ve c: nin altındaki autoexec dosyasını açın karşınıza çıkan metinin en altına date 21/05/2009 formatında sabit kalmasını istediğiniz tarihi yazın, ve dosyayı kaydedip çıkın. Şayet bu işi programları kurmadan önce yapıyorsanız tarih o kadar önemli değil ama programları kurduktan sonra yapıyorsanız tarih olarak programı kurduktan sonraki yakın bir tarihi seçin.

  ****** şifre ***** fix derdi olmadan yazılımlarınızı format atana kadar HARBİKIZ farkıyla güle güle kullanın............

  (bu konudan faydalanan arkadaşlar askerlerimiz ve polislerimiz için dua ederlerse çok sevinirim)

   Forum Saati Paz Ara. 16, 2018 5:19 am