İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  PVR Nedir..?

  Paylaş
  avatar
  Skybork
  Co.Admin
  Co.Admin

  Erkek Mesaj Sayısı : 846
  Yaş : 29
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 889
  Kayıt tarihi : 13/09/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  95/98  (95/98)

  Sabit PVR Nedir..?

  Mesaj tarafından Skybork Bir Ptsi Tem. 27, 2009 10:20 am

  PVR Nedir.?
  PVR, Personel Video Recorder (Kişisel Görüntü Kaydedici) kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve dahili bir sabit diski olan bütün uydu alıcılarına verilen bir isimdir. PVR, Personal Computer ve Video Cassette Recorder ifadelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bunun nedeni, standart Video kayıt cihazlarında olduğu gibi ses ve görüntü yayınlarını kaydetmesi ve bunun için bir sabit disk kullanmasıdır.
  En başta kalite programlar dijital formatta kaydedilir ve daha sonra canlı yayınlarla aynı dijital kalitede izlenirler. Diğer bir avantaj da hızdır Kayıt etmek istediğiniz bir program olduğunda boş bir kaset aramanıza gerek kalmaz bunun yerine PVR kumandası üzerindeki tek bir tuşa basarak izlemekte olduğunuz programı kaydetmeye başlayabilirsiniz. Diğer bir avantaj ise Time-shift (zaman-aktarma) özelliğidir.
  Time Shift Özelliği ?
  Takip ettiğiniz bir programı izlerken bir işiniz çıkarsa sadece kumanda üzerinde bir tuşa basmanızla PVR görüntüyü dondurur ve programı kaydetmeye başlar. PVR siz izlerken de kayıt etmeye devam eder ve böylece bir saniye bile kaçırmazsınız.
  ayrıca bir programı kaydederken bir başka programıda izleyebilirsiniz
  Bütün PVR lerde daha önceden yapılmış bir kaydı izlerken o an yayınlanan bir programı kaydetmek mümkündür.


  _________________


   Forum Saati Ptsi Kas. 12, 2018 9:59 pm