İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Bu yazılımlar USB'nizde mutlaka olsun !!

  Paylaş
  avatar
  Shade_hell
  Administör
  Administör

  Erkek Mesaj Sayısı : 1367
  Yaş : 28
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 2013
  Kayıt tarihi : 11/09/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  100/100  (100/100)

  Sabit Bu yazılımlar USB'nizde mutlaka olsun !!

  Mesaj tarafından Shade_hell Bir Çarş. Ağus. 05, 2009 1:18 pm

  Bu yazılımlar USB'nizde mutlaka olsun

  Bu yazılımlar USB belleğinizde olduğu sürece, her bilgisayarda hiç korkmadan sörf yapabilirsiniz...

  Günümüzde hemen her bilgisayarın artık bir internet bağlantısı var. Ancak internete bağlanan her bilgisayarın internet üzerinde bulunan potansiyel tehditlere açık olduğu da bir gerçek.

  Bu nedenle kullanıcıların mutlak suretle sistemlerinde bir güvenlik yazılımı bulundurmaları ve güvenilir olmayan web sitelerinden uzak durmaları gerekiyor.

  Ancak bunun dışında kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da, kendi bilgisayarlarını kullanamadığı ve internet kafe veya benzeri yerlerde bulunan bilgisayarları kullanmak zorunda olduğu anlardır. Bu tip durumlarda kullanıcıların kişisel e-posta hesaplarına erişmesi için kullanıcı adı ve şifresini bu bilgisayara girmesi gerekir.

  Fakat yeterli güvenlik önlemi alınmayan durumlarda kullanıcıların başka bilgisayarlarda gerçekleştirdikleri aktiviteler, başlarına dert açabilmektedir.

  Biz de bu makalemizde, kullanıcıların başka bilgisayarları kullanmak zorunda olduğu durumlarda yanlarında taşıyacakları USB cihazlarında hangi portatif yazılımları kullanmaları gerektiğini masaya yatıracağız.

  Rohos Mini Drive

  USB hafızalar için geliştirilen ve oldukça kullanışlı bir güvenlik aracı olan Rohos Mini Drive, USB hafızalarda 2 GB'a kadar olan verileri tamamen şifreleyebiliyor ve kaybolma ya da çalınma durumlarında kullanıcıların verileri üçüncü kişilerden tamamen korunabiliyor.

  Portable Firefox

  Popüler web tarayıcısı Mozilla Firefox'un portatif sürümü olan Portable Firefox, başka bilgisayarlarda bulunan web tarayıcılarını kullanmak yerine, kullanıcıların kendi web tarayıcılarını diledikleri bilgisayarlarda kullanabilmelerine olanak veriyor. Böylece kullanıcıların başka bilgisayarlara cookie ya da benzeri güvenlik açıkları bırakma şansı oldukça azalıyor.

  Önemli eklentiler

  Ancak Firefox Portable'ı USB hafızanıza yüklemekle iş bitmiyor. Bu adımdan sonra öncelikle Firefox'un en önemli özelliklerinden biri olan ve diğer web tarayıcılara göre kendini bir adım öne çıkaran bazı eklentilerini de bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Öncelikle Firefox'a girerek Araçlar'dan Eklentiler'e girin (Tools > Add-Ons) ve ardından güvenliğinizi arttırmak için şu eklentileri sırasıyla indirin: Xmarks, Web of Trust, LastPass. Xmarks ile bookmark yani favori sayfalarınızı flash hafızanızla bilgisayarınız arasında senkronize edebilirken, Web of Trust ile daha güvenilir arama sonuçlarına ulaşabilir, LastPass ile de daha güvenli bir şekilde şifrelerinizi web sayfalarına girebilirsiniz.

  Portable KeePass

  Şifrelerinizi güvenle saklayan Portable KeePass ile tüm şifrelerinizi tek çatı altında toplayarak, bu şifrelerinizi dilediğiniz bilgisayarda güvenle kullanabilmeniz mümkün. Firefox dışında bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız, Opera@USB veya Portable Chrome da işinizi fazlasıyla görecektir.

  Portable Thunderbird

  Portable Thunderbird ile posta kutunuzu flash belleğinizde taşıyabilirsiniz. Ancak Portable Thunderbird'in kullanımındaki en büyük problem, e-posta'larınızı kontrol ederken, yazılımın bu postalarınızın bir kopyasını sunucu üzerinde bırakmasıdır.

  Pidgin Portable

  Sistem kaynaklarını olabildiğince az kullanan popüler hızlı mesajlaşma yazılımı Pidgin, bu portatif sürümü sayesinde artık hemen her bilgisayarda arkadaşlarınızla iletişimde kalmanızı sağlayacak. AOL, Yahoo!, Windows Live/MSN gibi hesaplarınızı kullanabildiğiniz Pidgin Portable'ın hafızanızda kaplayacağı alan da bir hayli azdır.

  Clamwin Portable

  Clamwin Portable ile bilgisayarınızı zararlılara karşı güvenlik taramasından geçirebilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki, hiçbir güvenlik yazılımı mükemmel değildir; bu nedenle bu açık kaynak kodlu yazılımı güvenliğiniz için bir başlangıç noktası olarak da değerlendirmek mümkün.

  a-squared HijackFree

  Detaylı bir sistem analizi yazılımı olan a-squared HiJackFree, özellikle profesyonel bilgisayar kullanıcıları için tasarlanan ve başta HiJackers olmak üzere, Spyware, Adware, Trojan ve Worm'ları tespit ederek bu zararlıları sistemden tamamen kaldırabilen bir güvenlik yazılımıdır.

  Portable Applications

  Portable Applications, içerisinde web tarayıcı, e-posta istemcisi, office paketi, sakvim/program yazılımı, hızlı mesajlaşma programı, antivirüs yazılımı ve hemen her kullanıcının ihtiyaç duyabileceği farklı alanlardaki birçok programı bir araya getiren toplu bir program paketidir.

  Eraser Portable

  Eğer hafızanızda bulunan verileri artık kullanmayacaksanız ve bu verileri tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, Eraser Portable tam da bu amaç için geliştirilmiş bir yazılım. Bu yazılım sayesinde USB hafızanızda bulunan verilerinizi güvenle silebilirsiniz.


  _________________

  Sevmek Suçmuş Bilemedim Şu Kalbime Söz Geçiremedim Yanlızlık Kaderimmiş Yar Başka Kimseyi Sevemedim ????

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 5:49 pm