İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.


  Geleceğin Ulaşım Sistemini Görün

  Paylaş
  avatar
  Dark
  Moderatör
  Moderatör

  Erkek Mesaj Sayısı : 219
  Yaş : 28
  Ruh Hali :
  Takımım :
  Points : 447
  Kayıt tarihi : 25/12/08

  Rep Sistemi
  Güçlülük:
  35/75  (35/75)

  Haber Geleceğin Ulaşım Sistemini Görün

  Mesaj tarafından Dark Bir Cuma Ağus. 07, 2009 5:26 pm

  Geleceğin Ulaşım Sistemini Görün

  Schweeb denilen sistem şu anda eğlence amaçlı kullanılıyor ama bir çok ülkede şehir ulaşımına uyarlanması için çalışılıyor.

  Trafikten, boğucu toplu taşıma araçlarından kurtulmak, benzin parasını cebinizde bırakmak ve karbonsuz bir araç kullanmanın keyfine varmak için, Schweeb biçilmiş kaftan.

  Yeni Zelanda, Agrodome Lunaparkı’nda 2007'den bu yana eğlence ve yarış amaçlı kullanılan bir araç Schweeb. Tek raylı bir sistem üzerinde, etrafı tamamen camla kaplı, pedal çevirerek kullanılan bir sistem olan Schweeb, aynı zamanda bir hamak kadar da rahat.

  Her bir kapsülün içerisinde bir kişi oturuyor ve kapsülün içindeki sistem oturanın boyuna göre, tıpkı otomobillerde olduğu gibi koltuğun ileri geri hareketiyle ayarlanabiliyor. 140 ile 200 cm arasında boyu olan herkes sadece pedal çevirerek çok rahat kullabiliyor aracı.

  Bisiklet benzeri bu sistem, Yeni Zelanda'da ekstrem bir eğlence aracı kullanılıyor ama, başta Japonya olmak üzere, İngiltere gibi ülkeler de, bu sistemi toplu taşıma ağlarına uyarlamak için kolları sıvadılar.

  Çevre dostu olan bu aracın gidiş hızını sürünün belirlemesi, ne benzin ne de elektrik gibi her hangi bir yakıt kullanımına ihtiyaç duyulmaması ve en önemlisi yolculuk sırasında pedal çevirirken spor yapma imkanı da sağlaması Schweeb'in geleceğin aracı olma yolundaki en önemli avantajları.

  _________________


   Forum Saati Paz Ara. 16, 2018 5:21 am