İndirizle Paylaşım Platformu

TürkiYenin Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
Paylaşımlardan Daha iyi Faydalanmak için kayıt olunuz.
İyi Forumlar dileriz Wink

İndirizle Paylaşım Platformu

İndirizle Foruma Hoşgeldiniz, Eğer bu sizin ilk ziyaretiniz ise lütfen forum kurallarını okuyun,her türlü teknolojik bilgiye en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İyi Vakit Geçirmenizi dileriz.

Paylaş
    Shade_hell
    Administör
    Administör

Erkek Mesaj Sayısı : 1367
    Ruh Hali :
    Takımım :

Rep Sistemi
    Güçlülük:
    100/100  (100/100)

Sabit Mesaj: #1SailorMoon hakkında bilgi

Mesaj tarafından Shade_hell Bir Perş. Ara. 18, 2008 5:30 pm

Konusu; Usagi yine okula geç kalmıştır aceleyle evden çıkarak okula doğru gider. Okula giderken siyah bir kediyle karşılaşır. Daha sonra bu kedi usagiyi bularak ona Ay Savaşçısı olduğunu söyler ve Queen Berly'nin gönderdiği yaratıkları yok etmeye çalışır. Daha sonra bu savaşmala esnasında başı derde girdiğinde Tuxedo Kamen adlı biri ona hep yardım eder. İleriki bölümlerde Merkür, Mars, Jüpiter ve Venüs savaşçısıda mangaya katılırlar. Beraber kötülüklerde mücadele etmeye başlarlar. Animeden farklı olarak Queen Berly'yi Sailor Venus öldürür.

Karakterler;
    Usagi Tsukino; Ay Savaşçısı: Usagi, sulu gözlü, duygulu ve de tembel bir öğrencidir. Grubun lideri olup saldırılarında Ay'ın sihirli gücünü kullanmaktadır.

Sailor Moon

Ami Mizuno ;Merkür Savaşçısı: Anime 8. Bölümde ortaya çıkar. Elementi su olup görevi Usagi'ye yardım etmek ve prensesi bulmak/korumaktır. Çok zeki ve başarılı bir öğrencidir.

Sailor Moon

Rei Hino ;Mars Savaşçısı: Psikolojik güçlere sahip bir karakter, Hikawa Jinja tapınağında yaşamaktadır.

Sailor Moon

Makoto Kino;Jüpiter Savaşçısı: Oldukça güçlü bir o kadarda duygusal bir kızdır. Pasta yapmak en büyük zevkidir. Lezzetli de yapar.

Sailor Moon

Minako Aino;Venüs Savaşçısı: Minako, aşk ve güzellik için savaşır. Tam da tarif edildiği gibidir. Çok eğlenceli, mutlu olmayı seven biri. İdeali yıldız olmak.

Sailor Moon

Mamoru Chiba;
    Gizemli/Maskeli Şovalye: Usagi ve arkadaşları kötüyle savaşında zor durumda kaldığında gül fırlatma sahnesi ile beliren karakter.İleriki bölümlerde usaginin sevgilisi olur.

Sailor Moon

Bölümleri;
    Anime
    *Sailor Moon Classic (Bölüm 1-46)
    *Sailor Moon Return/Romance (Bölüm 47-89)
    *Sailor Moon S (Bölüm 90-127)
    *Sailor Moon Super S (Bölüm 128-166)
    *Sailor Stars (Bölüm 167-200)

Manga

Çıkış Tarihleri:
    1) Temmuz 1992 de çıktı
    2) ------- 1992 de çıktı
    3) Nisan 1992 de çıktı
    4) ------- 1993 de çıktı
    5) ------- 1993 de çıktı
    6) ------- 1994 de çıktı
    7) ------- 1994 de çıktı
    Surprised ------- 1994 de çıktı
    9) ------- 1995 de çıktı
    10) Haziran 1995 de çıktı
    11) Temmuz 1995 de çıktı
    12) ------- 1995 de çıktı
    13) ------- 1995 de çıktı
    14) ------- 1996 da çıktı
    15) Haziran 1996 da çıktı
    16) ------- 1996 da çıktı
    17) Aralık 1996 da çıktı
    18) ------ 1997 de çıktı

Sevmek Suçmuş Bilemedim Şu Kalbime Söz Geçiremedim Yanlızlık Kaderimmiş Yar Başka Kimseyi Sevemedim ????

Forum Saati Çarş. Ekim 17, 2018 11:17 am